Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Co poudala bába Futéř

Fandím

42 fanoušků

242.místo

Filmovou pohádku natočila v roce 1983 režisérka Svatava Simonová.

 

V oblačné chalupě bydlí bába Futeř se synem Krakonošem

V oblačné chalupě bydlí bába Futeř se synem Krakonošem

 

Děj pohádky Co poudala bába Futéř

Pohádka nás zavádí do doby, kdy byl Krakonoš ještě mladý. Byl lehkovážný a nestálý. Jednu chvíli má rád Cílinku, ale za chvíli už je pro něj moc bledá. Doma bábě Futeři s ničím nepomůže a pořád se s kamarády vydává do světa lidí. Jen Cílinka bábě ráda pomůže, protože už dávno má Krakonoše ráda.

Jednou, když byl Krakonoš se svými kamarády v lidském světě, zahlédl v lese mladou dvojici. Byli to Lidunka s Jozífkem, kteří se měli dlouho rádi, ale báli se, že Lidunčin tatínek bude jejich lásce bránit. Lidunka byla moc hezké děvče a Krakonoš si usmyslel, že by takovou dívku chtěl.

 

Bábě Futéři pomáhala v chalupě Cílinka

Bábě Futéři pomáhala v chalupě Cílinka

Večer byla muzika, kde měla Lidunka tancovat s Jozífkem. Krakonoš dal zahrát písničku a vyzval Lidunku k tanci, ta nechtěla, ale Krakonoš se jí dvakrát neptal a už byli v kole. To viděla Cílinka, která měla Krakonoše ráda. Chtěla, aby odešel s ní, ale Krakonoš jí ve vzteku vzal její housličky. Bez housliček ale nikam nepatřila – ani k lidem, ani k pohádkovým bytostem. Když to viděl Jozífek, velmi se rozzlobil a s Lidunkou se pohádal.

V oblačný chalupě se už po Krakonošovi sháněla bába Futéř, která si nakonec synáčka přifoukla. Společně s ním ale přifoukla také Lidunku. Jenomže ten, kdo se do oblačné chalupy jednou dostane, nemůže už zpět. A tak strávila Lidunka v chaloupce celý rok. Celý rok se vyhýbala svatbě s Krakonošem a teď by si ho už měla vzít. Co teď? Ani Krakonoš už Lidunku nechtěl. Stále ho honila do práce a neměl ani chvíli na oddych.

 

Se svými kamarády se Krakonoš vydával do světa lidí

Se svými kamarády se Krakonoš vydával do světa lidí

 

Začal si stýskat po Cílince, která zatím bloudila po lese. Lidunka v chaloupce plakala, a tak se Krakonošovi kamarádi rozhodli, že ji rozveselí. Lidunka si přála svoji malovanou truhlu po mamince. Oba se proto vydali na svět přinést truhlu. Na cestě zpět si chtěli odpočinout v lese, kde se toulal smutný Jozífek. Vyslechl jejich rozhovor a schoval se do truhly. Ještě než zavřel víko, poprosil ho hlas o to, aby hodil její housličky z oblačné chalupy dolů.

Jozífek se tak dostal za svoji Lidunkou, která moc dobře věděla o melžince Cílince a s pomocí housliček se po mlze dostali dolů na zem. Krakonoš mezitím konečně našel Cílinku, kterou odprosil a konečně měl každý toho, ke komu patřil.


Videa k pohádce Co poudala bába Futéř (1)


Co poudala bába Futéř (celá pohádka)

Bába Futéř nám bude vyprávět pohádkový příběh z časů, kdy byl ještě její vnuk Krakonoš mladý. Mladý Krakonoš byl pěkné kvítko, kterému nebylo v ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist