Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Červená Karkulka

Fandím

81 fanoušků

125.místo

Nestárnoucí příběh malé holčičky, která šla navštívit babičku a potkala zlého vlka…. Kdo by tuhle pohádku neznal a rád ji neposlouchal jako malý? Není divu, že i po tolika letech si Červená Karkulka nejen nachází nové a nové diváky, ale také neustále zůstává v srdcích těch, kteří už z dětských let vyrostli….

Animované vydání pohádky Červená Karkulka pochází z roku 1980. Film byl natočen režisérem Františkem Mikešem a nepostradatelné kouzlo získal díky vypravěči Eduardu Cupákovi.

 

červená Karkulka

Karkulka potkala vlka

 

Děj pohádky Červená Karkulka

Červená Karkulka byla malá roztomilá dívenka, která dostala jméno podle svého červeného čepečku. Žila na menším statku společně s maminkou a zastávala spoustu práce. Krmila slepičky, husu a další zvířátka.

Jednou ji maminka poslala s koláči a malinovou šťávou za babičkou. Dopředu ji však důrazně varovala, aby šla rovnou a nikde nebloudila. Červená Karkulka se tak dostala až na lesní cestu, odkud je to k babičce už jen kousíček. Najednou však potakala zlého vlka. Dříve ale takové zvíře nikdy neviděla a tak si myslela, že je to pejsek.

Vlk ji zlanařil, aby si společně zasoutěžili, kdo bude dříve u babiččiny chaloupky. Jenže zvíře bylo vychytralé, k chaloupce dorazilo dřív a lstí přesvědčilo stařenku, aby ho pustila dovnitř. Když pak přišla Červená Karkulka, babička už byla snědená avlk se sám za stařenku převlékl.

Dívence se však zdála moc podivná a tak se vyptávala, proč má tak velké oči, uši a zuby. Nakonec převlečený vlk vyrazil z postele a slupnul i Karkulku jako malinu. Jenže dvě sousta byla i pro takového jedlíka, jakým je vlk, opravdu hodně. Tížil ho žaludek a tak se svalil na zem a usnul.

 

karkulka s myslivcem

Myslivec dovedl Karlkulku domů

 

Naštěstí však šel kolem dobrák myslivec, kterému se divné zvuky, tedy vlkovo chrápání, vůbec nezdály. Když pak objevil spoušť, kterou vlk zanechal a následně i samotné spící zvíře, hned mu bylo všechno jasné. Nemeškal proto ani vteřinu a hned mu rozpáral břicho, ze kterého vyskočila Červená Karkulka s babičkou. Naštěstí byly obě zdravé a čiperné jako předtím. Společně pak vlkovi zašili do břicha kamení.

Jen co se vlk probudil, dostal obrovskou žízeň. Nemyslete, ono tahat se s tím těžkým kamením není jen tak. Šel se proto ke studánce napít. Jenomže tíha všech těch kamenů byla silnější a vlk spadl do vody a utopil se…. A tak už naštěstí nikdy nemohl dalším lidem provádět podobné zákeřnosti.


Videa k pohádce Červená Karkulka (1)


Červená Karkulka

Červená Karkulka je animovaná pohádka z roku 1980. Vypráví Eduard Cupák. Červená Karkulka se vydá lesem k babičině chaloupce s košíčkem plným ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Červená Karkulka (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (6)


Zobrazit všechny omalovánky (6)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Červená Karkulka ostatním
  • 19.10. | 20:27 leník10

    klasika jak vyšitá
TOPlist