Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Čertův švagr

Fandím

142 fanoušků

71.místo

Pohádku na motivy pohádek Boženy Němcové natočila v roce 1984 režisérka Vlasta Janečková.

 

Petr získá práci u Lucifera

Petr získá práci u Lucifera

 

Děj pohádky Čertův švagr

Po smrti hospodáře je Petrovi krušno. Macecha chce totiž vše pro sebe, proto Petr raději z domu utíká. To ale macecha nechce nechat jen tak, proto Petra u knížete Juliána obviní, že ji okradl. Petr mezitím putuje od jednoho stavení k druhému a hledá službu. Všude ho ale posílají ke všem čertům.

V jedné hospodě se Petr znovu uchází o práci, ale znovu se setká s nepořízenou. Znovu ho pošlou ke všem čertům. Tu se znenadání objeví krásný muž, který nabídne Petrovi práci. Je to sám vládce pekel Lucifer. Petr službu přijme. Domluví se s Luciferem, že bude rok přikládat pod kotlem a za svoji práci bude bohatě odměněn.

 

Petr dostal Julinku za ženu

Petr dostal Julinku za ženu

 

Na zemi se mezitím Petrova macecha vetře do přízně knížete, kterého stále okrádá. Spřáhne se s knížecí dcerou a společně tak vyštvou nejhodnější dceru knížete Julinku. Ta je teď v zajetí loupežníků, ale nikdo se zatím nepřihlásil, aby ji vysvobodil. Uplynul již rok a Petr za svoji práci získá od vládce pekel měšec, z kterého padají peníze. Je to bezedný měšec. Když se Petr dozví, co se Julince stalo, neváhá a rozhodne se ji vysvobodit.

Když se ho lidé ptají, kdo je, říká, že čertův švagr. Kníže slíbil ruku Julinky tomu, kdo ji přivede domů. Petr ji domů sice přivedl, ale poté, co vyšel z pekla, vypadal jako sám čert. V den svatby ale získal zpět svou podobu a macecha a zlá sestra byly potrestány. Odnesl je sám čert a Petr byl tedy skutečně čertův švagr.


Videa k pohádce Čertův švagr (1)


Čertův švagr (celá pohádka)

Pohádka vypráví o hodném mládenci Petru Kurandovi, který se vydá do světa. Nikde ho však nechtějí vzít do služby, až peklo mu nabídne práci. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Čertův švagr (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist