Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Čertova nevěsta

Fandím

89 fanoušků

115.místo

I když chce každá máma pro své děti jen to nejlepší, ne vždycky to ve skutečnosti tím nejlepším je…. Podobný příběh nás čeká i v zábavné české pohádce Čertova nevěsta, která byla natočena roku 1975 režisérkou Věrou Jordánovou. V tomhle klasickém, ale neméně krásném filmu uslyšíme mimo jiné i spoustu veselých písniček a uvidíme pár známých českých herců. Za všechny proto uveďme třeba Josefa Dvořáka, Oldřicha Víznera, nebo Ninu Popelíkovou.

 

čertova nevěsta

Čert se snaží okouzlit Verunku


Děj pohádky Čertova nevěsta

Hlavní postavičkou příběhu Čertova nevěsta je hezké milé děvče Verunka, která žije s maminkou Hromaskou v jedné malé české vesničce. Verunka už je dost velká, má věk na vdávání a tak by tuze ráda měla pořádnou veselku. Jenomže Hromaska nechce dát své dítě jen tak někomu. Proč by si měla vzít chudého umělce Žabžu, když by mohla určitě mít někoho urozeného a bohatého? Co naplat, že Verunka má Žabžu opravdu ráda….

 

čertova nevěsta

Žabža má svůj plán


Jednoho dne se pak stane, že za Hromaskou přijde na první pohled urozený a bohatý mládenec. Honosné šaty a titul ji okouzlí natolik, že slíbí svoji Verunku tomu tajemnému neznámému. Společně pak začnou plánovat honosnou svatbu a máma je z toho naprosto okouzlená. Jenže všechno má nějaký háček a tak se zanedlouho provalí, že ten někdo je samotný pekelník a Verunka by se měla stát čertovou nevěstou.

Jenomže začínat si s čertem není jen tak a přináší to spoustu karambolů. Naštěstí má však Verunka svého tajného milého Žabžu, který už si s nezbedným pekelníkem vtipně poradí. Nakonec si tedy i náš milý umělec bude moci přát něco, co mu bude čertem vyplněno. A to se ví, že se díky tomu ožení právě s Verunkou….


Videa k pohádce Čertova nevěsta (1)


Čertova nevěsta

Čertova nevěsta je česká pohádka, která vypráví o hezkém venkovském děvčeti Verunce, která má strach, že se nikdy neprovdá. 

Zobrazit všechna videa (1)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Čertova nevěsta ostatním
  • 31.07. | 11:07 markéta 22

    to je pěkná pohádka
  • 31.07. | 11:07 markéta 22

    to je pěkná pohádka
  • 17.05. | 12:11 ivetagre

    to je fakt super pohadka

Související články

Pohádkoví herci: Josef Dvořák
Josef Dvořák je herec, který se prosadil jak na divadle, tak i v televizi a filmu. V pohádkovém světě se stal typickým představitelem českého vodníka.
Celý článek
TOPlist