Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Casper

Fandím

146 fanoušků

70.místo

Casper je animovaný seriál plný zábavy, nevšedních příběhů a her, které si zamilují nejen malí, ale možná i velcí diváci. Pohádky o strašidýlku Casperovi vznikaly od roku 1945 pod vedením Paramount Cartoon Studia.

Nezapomenutelný roztomilý vzhled dodali postavičkám kreslíři Seymour Reit a Joe Oriolo.

Kromě animovaných seriálů můžeme vidět i spoustu filmů o Casperovi, které se také dočkaly velké oblíbenosti.

 

Casper

Přátelské strašidýlko Casper


Děj pohádky Casper

Na světě neexistují jen duchové, kteří chtějí strašit a vyvolávat v lidech obavy. Jsou tu totiž také ta dobrácká a přátelská strašidýlka, která by se spíše chtěla kamarádit

A právě jedním takovým je i hrdina našeho seriálu, malý bílý duch Casper. Jak už je předem jasné, tohle strašidýlko je opravdu neobyčejné a stejně tak zažívá i nevšední dobrodružství….

Díky tomu tak můžeme společně s ním zažít spoustu legrace při cestování po světě, slavení Vánoc, návštěvě filmového studia, hře na piráty a spousty dalšího.

 

casper na koštěti

Casper připravuje akci


Jediné, co Caspera vlastně trápí je tak nedostatek přátel. Jako duch to zkrátka nemá na světě moc jednoduché. Přitom mít pravé kamarády je to, co by si přál ze všeho nejvíc. A také by se přátelil snad s úplně každým.

Není proto divu, že se postupně budeme moci i my seznámit s malou čarodějnicí, roztomilou holčičkou, kočkou, nebo třeba tak trochu zapáchajícím skunkem. A nakonec možná sami budeme Caspera považovat za našeho kamaráda….

Jednotlivé epizody

 1. Casper - Once Upon A Rhyme
 2. Casper – Boo Hoo Baby
 3. Casper – To Boo Or Not To Boo
 4. Casper – Boo Scout
 5. Casper – Casper Comes To Clown
 6. Casper – Casper Takes A Bow-Wow
 7. Casper – The Deep Boo Sea
 8. Casper – Ghost Of The Town
 9. Casper – Spunky Skunky
 10. Casper – Cage Fright
 11. Casper – Pig-A-Boo
 12. Casper – True Boo
 13. Casper – North Pal
 14. Casper – Boos And Saddles
 15. Casper – Boo Ribbon Winner
 16. Casper – Boo Moon
 17. Casper – Bull Fright
 18. Casper – Spooking About Africa
 19. Casper – Peekaboo
 20. Casper – Ghost Of Honor
 21. Casper – Ice Scream
 22. Casper – Heir Restorer
 23. Casper – Casper's Birthday Party

Filmová zpracování

Casper

Tato rodinná komedie byla natočena roku 1995 režisérem Bradem Silberlingem. Děj příběhu nás zavede do vesničky Friednship, kde v jednom starém domě žije dobrácké strašidýlko Casper společně se svými zlomyslnými druhy – duchy Smraďochem, Tlusťochem a Pérákem. Klidu si však moc neužijí, sídlo totiž zdědí chamtivá Carrigan Crittenden a spolu se svým milencem Dibsem se do domu odstěhují. Věří totiž tomu, že je tam ukrytý tajný poklad. Jenže soužití s duchy není nic, po čem by toužili a tak hledají někoho, kdo by jim s nimi pomohl. Nakonec se dostanou až k psychiatru Jamesovi Harveyovi, který nakonec svolí a do domu se přistěhuje i se svou malou dcerkou Kate….

A tím se také roztáčí kolotoč slibující plno zábavy, emocí a dobrodružství. Casper je na tom totiž stejně jako Kate – přijde si sám a rád by si našel opravdového kamaráda. A odtud už je jen kousek k neobvyklému přátelství našich hrdinů, které s sebou však přinese i mnohá úskalí…

 

Casper a Wendy

Dobrodružná komedie z roku 1998 natočena režiséry Brucem McCarthynem a Seanem McNamarem ukazuje přátelství mezi dobráckým strašidýlkem Casperem a malou čarodějkou Wendy. Příběh začíná při prvním setkání našich hrdinů, kteří si hned od počátku uvědomují, že mají hodně společného. Wendy je nespokojená u svých zlomyslných tetiček a Casper má problémy s duchy Smraďochem, Tlusťochem a Dlouhánem, kteří neustále jen straší lidi. A proto se oba dva spojí a rozhodou se konat dobro…. Už od počátku je tak jasné, že film přinese spoustu zábavy a určitě se tak zalíbí nejen malým divákům.

 

Casper – První kouzlo

Film Casper – První kouzlo natočil v roce 1997 režisér Sean McNamar. Nehodnější a nejroztomilejší strašidýlko Casper si zde nachází kamaráda v říši obyčejných smrtelníků, který však až tak normální není – má totiž nadpřirozené schopnosti. Společně pak bojují proti nadpozemským kreaturám, vychytralému a zlému Kiboshovi, nebo strašlivému duchařskému bálu, který chce všechny duchy umístit do jednoho malého městečka.

 

Casper a strašidelná škola

Animovaný film z roku 2006 přináší další příběhy dobráckého ducha Caspera, který musí tentokrát nastoupit do strašidelné internátní školy. Otázkou však zůstává, jestli má větší strach Casper ze školy, nebo škola z Caspera? Už předem je tak jasné, že tenhle příběh bude plný nejrůznějších dobrodružství a přinese legraci pro celou rodinu.

 

Casper a strašidelné Vánoce

Tento animovaný film z roku 2000 natočil režisér Owen Hurley. Náš malý hrdina se tentokrát nesmírně těší na oslavy blížících se vánočních svátků. Jenomže ještě předtím, než bude moci všechno vypuknout, nastanou malé potíže. Objeví se totiž vládce světa strašidel a oznámí Casperovi, že vystrašil moc málo obyčejných lidí a bude tak deportován do země zkažených duchů. Pokud chce však ještě něco změnit, má poslední šanci. Naše dobrácké strašidýlko musí na Štědrý den vyděsit alespoň jednoho smrtelníka. Casper by to sám ale dokázal asi jen velmi těžko a tak je jediným štěstím, že mu přijede na pomoc strašidelný bratranec….

Další seriálová zpracování

Casperova strašidelná škola – 2009

New Casper Cartoon Show – 1963

Casper and The Angels – 1979


Videa k pohádce Casper (23)


Casper – Spunky Skunky (9.díl)

S malým skunkem si nechce nikdo hrát, protože prý zapáchá. S Casperem si zase nechce nikdo hrát, protože se ho bojí. A tak se tihle dva dají ...


Casper – The Deep Boo Sea (7.díl)

Casper si dneska bude hrát na piráty. Také zachrání děti z žaludku velké velryby.


Casper – Casper Takes A Bow-Wow (6.díl)

Dnes se Casper skamarádí s roztomilým pejskem. ...

Zobrazit všechna videa (23)

Písničky k pohádce Casper (0)


Přidej písničku

Postavy (1)

Casper

44 fanoušků

Fandím Detail postavy

Zobrazit všechny postavy (1)

Tapety (1)


Zobrazit všechny tapety (1)

Omalovánky (9)


Zobrazit všechny omalovánky (9)

Hlášky (1)


Holka? Holka a v mojí posteli? Ano!

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist