Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Čarovné dědictví

Fandím

46 fanoušků

210.místo

Krásná česká pohádka o kouzelné čepici, splněných přáních a potrestané chamtivosti – přesně to je neobyčejný příběh Čarovného dědictví, který si určitě oblíbí jak malí, tak velcí diváci…

Film Čarovné dědictví byl natočen roku 1985 a režie se ujal pan Zdeněk Zelenka. Neopakovatelné kouzlo mu pak určitě dodávají i zvučná jména herců, kteří si zahráli některou z mnoha rolí. Za všechny můžeme jmenovat třeba Ljubu Skořepovou, Miloše Kopeckého, Miroslava Donutila, nebo Jiřího Kodeta.

 

čarovné dědictví

Chlapci se nechtějí vzdát své čepice


Děj pohádky Čarovné dědictví

Příběh pohádky Čarovné dědictví se odehrál před mnoha a mnoha léty, už na konci 18. století, v jednom malebném, a na první pohled i docela poklidném kraji. Čepičářův syn Vítek tam jednoho dne našel ve staré truhle kouzelnou čepici, která tomu, kdo ji vlastní, může splnit jakékoli přání.

V tomhle německém vévodství však lidé nebyli moc šťastní. Vládl jim totiž starý krutý vévoda, který na poddané posílal vojáky a nesmírně je utlačoval. Vítkova tatínka čepičáře také nechal zatknout a Vítka samotného poslat do sirotčince. Jenomže chlapec byl chytrý a naštěstí dokázal utéct.

 

čarovné dědictví

Veselí z potrestání vévody

 

Krom toho, Vítek měl přece svou kouzelnou čepici, se kterou chtěli s kamarádem Hynkem zachránit tatínka. Jenomže když má někdo takovou magickou věc, nezůstane to dlouho tajemstvím. Sám chamtivý vévoda se o ní dozvěděl a to se ví, že zatoužil po tom vlastnit ji také.

Ale přes veškeré snahy a plány, které on i jeho pomocníci, jako třeba starý Vetešník vymýšleli, se ne a ne k čepici dostat. Vítek s Hynkem se ale také ještě dostali do různých malérů, než dokázali tatínka zachránit. Nakonec však naštěstí všechno dobře dopadlo. Kníže i všichni jeho proradní rádci byli za svou chamtivost potrestáni a Vítek se mohl s tatínkem šťastně vrátit domů.

Kde se pohádka Čarovné dědictví natáčela?

Příběhy čepičáře Vítka a zlého vévody našly své filmové domovy především na dvou krásných českých hradech – Křivoklátu, který leží ve Středočeském kraji a Pernštejně, stojícímu na okraji Českomoravské vysočiny. Nezapomenutelné kouzlo pak filmu Čarovné dědictví dodávají i krásné přírodní scenérie.


Videa k pohádce Čarovné dědictví (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Čarovné dědictví (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist