Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Byla jednou koťata

Fandím

140 fanoušků

73.místo

Byla jednou koťata je animovaný seriál pro děti z roku 1977, který režíroval Ladislav Čapek. Tento animovaný večerníček vypráví příhody trojice kočičích chlapců, kteří vymýšlejí různé lumpárny. Kreslený seriál Byla jednou jedna koťata doprovázejí písničky s nezapomenutelným refrénem: „Či a či a čičičí, jsou to kluci kočičí…“

Macourek s Canfourkem

Macourek s Canfourkem jsou ještě hravá koťata

Děj seriálu Byla jednou koťata

Seriál Byla jednou koťata vypráví o partě nezbedných koťat. Menší a zvídavější MacourekCanfourkem jsou zvědavá koťata, která mají za kamaráda staršího Kočičáka. Jako starší si Kočičák na mladšího Canfourka s Macourkem vyskakuje a mnohdy si z nich dělá legraci. Trojice kočičích kluků tropí různé lumpárny, ale vždy se jimi sami vytrestají a ze svých chyb se poučí.

Například když si všichni dělali legraci z kočičky Pacičky, která se bojí myší. Natáhli plechovou myš, kterou pustili do pokoje, kde se kočička Pacička česala. Kočička Pacička vyskočila až ke stropu, jak se myši lekla. To se mohli kluci smíchy potrhat, když to viděli. Jenomže smích je brzy přešel, když na ně vyrazila celá myší rodina, kterou plechová myš vyrušila při rodinném obědě. To se pak zase smály myši, když před nimi Kočičák, Macourek a Canfourek utíkali.

 

Kočičák mladšího Canfourka někdy rád pozlobí

Starší Kočičák někdy rád pozlobí mladšího Canfourka

 

V seriálu se také objevuje kočička Pacička, která je v seriálu Byla jednou koťata jako růže mezi trním. Protože to byla holka, tak ji kluci kolikrát pozlobili a poškádlili, ale přece ji měli rádi a jako správní kluci by ji i ochránili. Celý animovaný večerníček vypráví Josef Dvořák, který mluví i za všechny postavičky seriálu.

Byla jednou koťata není jen zábavný večerníček pro děti, ale je také poučný. Závěrečná písnička vždy shrne, co kluci udělali špatně a jak to s takovými zlobivci dopadne nebo naopak, jak by se kocourci jako hodní kluci měli zachovat správně.

 

Epizody

1. Kočičí koření
2. Kočičí spravování
3. Kočičí kopaná
4. Kočičí čmárání
5. Kočičiny
6. Kočičí umývání
7. Kočičí pečování
8. Kočičí svačina
9. Kočičí postrašení
10. Kočičí pranice
11. Kočičí trefa
12. Kočičí pověry
13. Kočičí mlsání


Videa k pohádce Byla jednou koťata (13)


Byla jednou koťata - Kočičí svačina

Kocouři Canfourek s Macourkem mají v pokojíčku strašný nepořádek. Za to jim jejich kočičí maminka odmítne dát jejich oblíbenou svačinu, vdolky se ...


Byla jednou koťata – Kočičí umývání

Mýdlovou vodu mají kocourci velice rádi, ale jen tak, do hrnečku na bublinky. V umyvadle jí moc nemusí, protože se neradi umývají.


Byla jednou koťata - Kočičí mlsání

Naši kluci kočičáci měli velkou chuť na nějakou tu dobrotu a tak tajně vlezli do spižírny. Samozřejmě jejich maminka na to přišla.

Zobrazit všechna videa (13)

Písničky k pohádce Byla jednou koťata (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Byla jednou koťata ostatním
 • 03.07. | 12:46 Mazlicek007

  je to fakt boží
 • 29.06. | 13:19 milous1

  oblíbený.:-)
 • 25.05. | 16:22 jvrv78

  ..jojo...či a či a čičiči sou to kluci kočičí, či a či a čičiči sou to kluci kočičí......prostě nej písnička..
 • 12.05. | 12:22 Matsi

  V postavách chybí Kočičák:-)
  • 12.05. | 12:46 Šmudla

   Kočičák je už na místě. :)
TOPlist