Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Barbie z Labutího jezera

Fandím

114 fanoušků

90.místo

Oblíbená hračka holčiček panenka Barbie se dočkala také několika vlastních filmů. V animované pohádce z roku 2003 režiséra Owena Hurleyho Barbie z Labutího jezera vystupuje Barbie v roli Odety, mladé dcery pekaře, která zažije neobyčejné dobrodružství.

 

Odeta se díky své zvědavosti dostala do kouzelného lesa

Odeta se díky své zvědavosti dostala do kouzelného lesa

 

Děj pohádky Barbie z Labutího jezera

Odeta žije se svým otcem a sestrou Marií ve vsi, kde je její otec pekařem. Jednoho dne se ve vsi objeví jednorožec, kterého pronásledují lidé, kteří ho chtějí ulovit. Jednorožec sice uteče, ale na krku mu uvázne kus lana, které se zachytává o pařezy a jednorožce tak škrtí. Odeta pronásleduje jednorožce až k vodopádu, kde jednorožec díky svému rohu otevírá vchod do kouzelného lesa.

Odeta pomůže jednorožci, který umí mluvit a přeřízne lano pomocí krystalu, který mohl vytáhnout pouze ten, komu je předurčeno zachránit les před zlým Rudovousem. Odeta se tak setkává s královnou vil a zakletými elfy. Odeta zjišťuje, že právě ona má les zachránit, ale má z toho strach a raději se chce vydat zpět domů, jenomže v tu chvíli přilétá Rudovous a nebohou Odetu zakleje do labutě.

 

Rudovous zaklel do zvířecí podoby také lesní elfy

Rudovous zaklel do zvířecí podoby také lesní elfy

 

Naštěstí je tu ale královna vil, která dá Odetě kouzelný krystal, který ji má ochránit a částečně ovlivní moc kouzla a Odeta může alespoň po západu slunce získat zpět svoji podobu. Odeta se rozhodne tedy královně vil a ostatním pomoci a vydává se za trolem Erazmem pro lesní knihu moudrostí, kde je napsáno, jak se Rudovouse zbavit.

Knihu ale zatím nenašli. Mezitím Rudovous přemýšlí, jak se Odety zbavit, a protože ví, že jí chrání krystal, který je ale bezmocný proti lidské síle, vláká do kouzelného leda prince Daniela. Rudovous doufal, že princ labuť zastřelí. Prince ale krása labutě natolik uchvátila, že nedokázal vystřelit. Navíc viděl, že se labuť proměnila v nádhernou dívku, do které se ihned zamiloval.

 

Princ Daniel se do Odety zamiloval

Princ Daniel se do Odety okamžitě zamiloval

 

Odeta mu pověděla, že ji zaklel Rudovous, který se chce zmocnit lesa a že ho musí porazit, ale sama, protože princ může přijít o život, zato Odetu chrání krystal. Odeta tedy slibuje Danielovi, že se další den dostaví na ples, který je pořádán na počest prince, který si na něm má vybrat nevěstu. Mezitím popleta Erazmus našel lesní knihu moudrostí a běží ji dát Odetě.

V knize je psáno, že Rudovouse porazí láska- když dva jsou jako jeden. Ale ve chvíli, kdy ten druhý vyzná lásku někomu jinému, krystal ztratí svou moc. Knihy se ale zmocnil Rudovous a po zjištění toho, že krystal lze zničit začíná spřádat svůj ďábelský plán. Očaruje náhrdelník své dcery Odýlie, která bude vypadat jako Odeta. Princ si ji slete, vyzná jí lásku a Rudovous se pak bez obtíží zbaví pravé Odety.

 

Rudovousova dcera Odýlie získala Odetinu podobu

Rudovousova dcera Odýlie získala Odetinu podobu

 

To vše říká před svým zajatcem Erazmem, kterého unesl i s knihou. Odvážná Odeta se s elfy vydává k Rudovousovu sídlu a zachraňuje Erazma, který Odetě vše poví. Odeta spěchá na ples, ale už je pozdě. Oklamaný princ vyznává lásku Odýlii a krystal ztrácí svoji moc. Princ zjistil co se stalo a spěchal za Odetou, kterou odvážela královna vil s elfy do bezpečí.

Rudovous se ale nevzdal a královnu s Odetou pronásledoval. Jenomže láska je všemocná. Když princ konečně přijel k Odetě a jejich ruce se spojily a dva byli jako jeden, krystal znovu začal získávat svou moc a Rudovous byl poražen. Kouzelný les byl zachráněn, zakletí elfové získali zpět svoji podobu a Odeta si mohla vzít prince Daniela.

 

Odeta nakonec získala zpět svoji lidskou podobu

Odeta nakonec získala zpět svoji lidskou podobu

 

Zajímavost o pohádce Barbie z Labutího jezera

Celou pohádkou Barbie z labutího jezera zaznívá hudba Čajkovského. Pohádka je také inspirována oblíbenou pohádkou- Labutí jezero. V pohádce nechybí ani tanec- balet.

S Barbie se kromě tohoto filmu můžeme setkat také v jiných filmech.

Tajemství víl je další film s Barbie, ve kterém Barbie pozná, že kolem nás v pečlivém utajení žijí víly. Když Kena náhle unese skupina vil, dvě módní návrhářky a přítelkyně Barbie přicházejí s nečekaným přiznáním. Obě jsou ve skutečnosti víly a Ken se podle nich nalézá v magickém tajemném světě nedaleko odtud. Proto se Barbie i její věčná rivalka Raquelle vydávají zachránit Kena.

 

Barbie Růženka sloužila u zlé čarodějnice

Barbie Růženka sloužila u zlé čarodějnice

 

Barbie Růženka

Před dávnými a dávnými časy, v době kouzel a draků, žila roztomilá a umělecky nadaná sedmnáctiletá dívka s těmi nejkrásnějšími vlasy na světě. Říkalo se jí Růženka. Ale její život nebyl lehký, protože sloužila u mocné a žárlivé čarodějnice Gothel. Ta ji jednoho dne zanechala v hlubokém, zapomenutém lese strážit hrozným drakem Hugem a obklopila ji začarovanou skleněnou stěnou. Vše nakonec dopadne dobře díky pomoci dračí kamarádky Penelope a prince Stefana.

Barbie Motýlí víla

Mariposa je krásná motýlí víla, která ráda čte a sní o světě, jenž leží za branami jejího domova v zemi Flutterfield. Bezpečí Flutterfieldu střeží královnina kouzelná poblikávající světélka. Pak ale královnu otráví zlá víla Henna a světla jedno po druhém zhasínají. A tak musí statečná Mariposa a její přátelé vyrazit na cestu za hranice bezpečného města, aby společně nalezli protilátku, která by královnu zachránila.


Videa k pohádce Barbie z Labutího jezera (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Barbie z Labutího jezera (0)


Přidej písničku

Postavy (1)

Barbie

40 fanoušků

Fandím Detail postavy

Zobrazit všechny postavy (1)

Tapety (6)


Zobrazit všechny tapety (6)

Omalovánky (5)


Zobrazit všechny omalovánky (5)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist