Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Ať žijí rytíři!

Fandím

63 fanoušků

160.místo

Režisér úspěšných komedií o ztřeštěných puberťácích, které jistě všichni dobře znají pod názvy Snowboarďáci, Rafťáci a Ro(c)k podvraťáků,  Karel Janák v roce 2009 natočil další úspěšnou dobrodružnou komedii s názvem Ať žijí rytíři. Příběh nás zavede do období středověku, které je plné princezen, rytířů, bojů, ale především dobrodružství. Hlavními hrdiny jsou opět děti, které jsou vystaveny velkému nebezpečí a boji o holý život.

 

Hlavní hrdinové pohádky Ať žijí rytíři.

Děj filmu Ať žijí rytíři

Šlechetný a spravedlivý šlechtic Martin z Vamberka žije na své tvrzi společně se svými pěti dětmi Michalem, Terezkou, Vítkem, Kačenkou, nejstarším Petrem a sirotkem Janou. Všechny děti mají svého otce rády a společně žijí na tvrzi. Jejich poklidné soužití je ale narušeno ve chvíli, kdy nebojácné děti zachrání v lese královského posla před lupiči. Právě od něj se Martin dozvídá, že králi přišlo obvinění, které viní Martina z čarodějnictví, lupičství atd. Martin se proto se svoji družinou vydává očistit své jméno a chod celé tvrze svěřuje do rukou nejstaršího syna Petra.

Cestou na královský dvůr musí Martin projít přes území svého souseda Albrechta z Krvenos. Albrecht zve svého souseda i s jeho družinou, v níž je i lékař Ahmed, na své panství, kde mají přečkat noc. Albrecht ovšem na svého souseda přichystal past, protože už delší dobu si dělá zálusk na Martinovu tvrz, kterou chce získat. Byl to také Albrecht, kdo poslal královi udání, které křivě obvinilo Martina z lupičství a čarodějnictví. Svým hostům Albrecht přimíchal do vína prášek, po kterém Martin se svoji družinou usnul a byl vsazen do hladomorny. V hladomorně už také seděli loupežníci, před kterými Martinovy děti zachránily královského posla.

Mezitím Albrecht vymýšlí plán, jak se zbavit dětí a získat tak Martinovu tvrz. Albrecht tedy přijíždí za dětmi a zve je na své panství, kde bude údajně pořádat turnaj. Děti nakonec pozvání přijímají a společně s několika vojáky se vydávají na cestu. Děti ovšem netuší, že pozvání je past, jak vylákat děti z hradu a jak se jich definitivně zbavit.

Albrecht posílá své vojáky s cílem zabít děti. Děti ovšem vojákům unikly a přelstily je. Albrecht se s dalšími vojáky vydává na tvrz, kterou chce dobýt, což se mu také povedlo. To už ale děti začínají tušit, co má Albrecht za lubem a rozhodnou se svůj domov zachránit. Všechny se vracejí zpět na tvrz a vystraší vojáky s Albrechtem natolik, že se hned druhý den rozhodnou vrátit domů a na tvrzi zanechávají jen hrstku vojáků, kteří zde ovšem zůstávají jen neradi.

 

Zlý Albrecht z Krvenos.

 

Mezitím se Martin pokouší se svou družinou a zajatými loupežníky o útěk, při kterém mu pomáhá páže Adam, který chce pomoci otci své milované Terezky. Útěk jim ale zmařil náhlý Albrechtův příjezd. Dostat zbylé vojáky z Martinova panství je už pro děti hračkou. Vyděšení se vrací k Albrechtovi, který zjišťuje, že ne strašidla, ale děti ho vyhnaly z jeho vysněné tvrze. Proto bere všechny bojeschopné muže a vyráží do boje.

Děti ovšem počítají s tím, že se Albrecht tak snadno nevzdá a připravují zbraně, které by měly Albrechta odradit. Martin se od Adama dovídá, jaké nebezpečí hrozí jeho dětem a spěchá jim na pomoc. Martin přichází ve chvíli, kdy děti lstí odrazily první Albrechtův útok. Martin se dostává ke svým dětem, ale to už Albrecht útočí podruhé. I tento útok společně zvládli. Ovšem třetí útok už pro Martina a jeho děti vypadá zle. Albrecht použije katapulty a ničí bránu, kterou se chce dostat dovnitř.

Albrecht obkličuje Martina a jeho děti a už je chce všechny zabít, když se v dáli ozve troubení a objevuje se královna, kterou o tom, co se děje, informovali Martinovi věrní poddaní. Vše nakonec dobře dopadne. Albrecht je po zásluze potrestán a Petr je za svoji statečnost pasován na rytíře. Peter získal nejen rytířský titul, ale také lásku Jany.

 

Peter a Jana.

Kde se film Ať žijí rytíři natáčel?

Příběh o velké statečnosti dětí, které se i přes svůj nízký věk dokázaly samy postavit nebezpečným rytířům a zlému šlechtici se měl původně jmenovat „Než se táta vrátí!“ Tvrz, o kterou hlavní hrdinové tak udatně bojovaly nese název Cukenštejn a leží v Novohradských horách.


Videa k pohádce Ať žijí rytíři! (1)


Ať žijí rytíři! (celá pohádka)

Poklidné soužití rytířského rodu naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Ať žijí rytíři! (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist