Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Arabela

Fandím

313 fanoušků

20.místo

Dětský československý televizní seriál s názvem Arabela režiséra Václava Vorlíčka a Miloše Macourka se objevoval na televizních obrazovkách již od 90. let minulého století. Arabela je pohádkovým seriálem pro celou rodinu. Každý si může najít postavu sobě blízkou a prožít si tak vlastní dobrodružství.

 

Král s královnou a kouzelníkem Vigem.

 

„Zazvonil zvonec a pohádky je konec,“ tímto končí většina pohádek, ale teď je to právě naopak. Zazvoněním zvonečku vše začíná…

Děj seriálu Arabela

Rodina Majerových vede obyčejný život. Maminka Věra a tatínek Karel chodí do práce a jejich synové starší Petr a mladší Honzík chodí do školy. Jejich všednodenní život se ale změní ve chvíli, kdy tatínek náhodou najde zakopaný zvoneček a zazvoní na něj. V té chvíli se rodině Majerových otvírá nová, dosud neznámá říše, Říše pohádek.

 

Princezna Arabela.

Říše pohádek

V Říši pohádek žije hodný král Hyacint se svoji manželkou a dvěma dcerami Arabelou a Xénií. Jak už to ale v pohádkách bývá, nejsou pouze hodní princové, princezny, ale jsou také čarodějové, ježibaby a jiné bytosti, které všemožně škodí. I v Říši pohádek žije takový čaroděj II. kategorie jménem Rumburak, který chce získat celou říši jen a jen pro sebe a hodlá pro svůj cíl udělat vše.

Právě tato říše se po zazvonění zvonečku otvírá Petrovi, Honzíkovi, jeho kamarádce Mařence a jejich rodině, kde zažijí mnoho dobrodružství. Už jen samotné setkání s pohádkovými bytostmi jako je Sněhurka a sedm trpaslíků, mluvící vlk, vodník, čerti, je pro ně velkým zážitkem. Rodina Majerova se také setká s královskou rodinou a Petrovi se zalíbí princezna Arabela, o kterou ale usiluje Rumburak. Nebyla by to pohádka, kdyby nakonec láska nezvítězila nad zlem.

Kouzelné předměty

Nejenom pohádkové bytosti, ale především spousta pohádkových a čarovných předmětů pomáhá hlavním hrdinům k záchraně Říše pohádek před Rumburakem. Kouzelný prsten Arabely například umožnil majiteli cestovat v čase. Kdo z nás by takový prsten nechtěl? Nebo takové sedmimílové boty, se kterými byste obešli celý svět za pár hodin. To vše a ještě mnohem víc přináší divákovi seriál Arabela.

 

Rumburak by se rád stál králem Říše pohádek...

Výstava kostýmu ze seriálu Arabela

Každý z nás by určitě alespoň na chvíli chtěl být Petrem, Honzíkem nebo jeho kamarádkou Mařenkou. Ponořit se do atmosféry Říše pohádek máme nyní možnost i my. Ale pospěšte, tato nabídka není neomezená. Již od 26. 3. probíhá výstava 50-ti kostýmů jak z první série seriálu Arabela, tak z druhého pokračování s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. Výstava ještě potrvá do 26. 6 .2011. K vidění budou také rekvizity z tohoto kultovního seriálu - například jediný dodnes zachovaný kouzelný prsten, křišťálová koule, cestovní plášť nebo královská koruna a žezlo.

1. série

1. Jak pan Majer našel zvoneček
2. Rumburakova pomsta
3. Petr a princezna
4. Jezevčík Karel Majer
5. Arabela na útěku
6. Petrovo zmizení
7. Pohádky jdou do sběru
8. Jeníček a Mařenka
9. Civilizace si žádá své
10. Rumburakova velká šance
11. Příliš mnoho generálů
12. Hrdlička zasahuje
13. Zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí


Pokračování úspěšného seriálu o princezně Arabele nese název Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. V této sérii příběhů je již Arabela vdaná za Petra a pracuje na výzkumu řeči zvířat. S Petrem se těší na dvojčátka, která má přivést na svět. Ovšem stále je tu Rumburak, který stále touží stát se králem Říše pohádek, a tak zkouší různé lsti a pasti, jak by svou touhu uskutečnil.

2. série

1. Pomoc, za kopcem je obr!
2. Osudná věštba
3. Rumburak letí na Pultanelu
4. Arafon
5. Rumburak v jablečném sadu
6. Osudné jablko
7. Věštba se plní
8. Tatínku, máte dvojčátka!
9. Past na Roxanu
10. Studijní cesta do Říše pohádek
11. Mařenka a obr
12. Roxana znovu na pastvě
13. Petrova šance
14. Podvodný sňatek
15. Král bez poddaných
16. Trojlístek zahajuje boj
17. Rumburak č. 2
18. Falešný pan Papp
19. Trojlístek opět pohromadě
20. Mařenka pod šibenicí
21. Rumburak vládcem Pultanely
22. Kufřík v rukou zloducha
23. Zápas o Pultanelu
24. Výlet někam jinam
25. Rumburak kontra Fantomas
26. Pan děkan mění názor

Videa k pohádce Arabela (10)


Arabela - Jezevčík Karel Majer (4.díl)

I když je pan Majer jezevčíkem, tak se objeví na televizní obrazovce a dále vypráví popletené pohádky.  Král Hyacint si neví rady a zdá se, že ...


Arabela - Petr a princezna (3.díl)

Popletené televizní pohádky vyvolávají v pohádkové řiši zmatek. Proto se čaroděj Vigo, princezna Arabela a princezna Xénie vydají do říše lidí, aby ...


Arabela - Příliš mnoho generálů (11.díl)

Král musí pracovat a jeho nešikovností vyletí do povětří továrna. Díky tomu se s panem Majerem a panem Vigem ocitne ve vězení. Naštěstí je tu Arabela ...

Zobrazit všechna videa (10)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (2)


Cvrček : „Ať je z Roxany koza! A blbá!”


„Asi ten Aspirin!”

Zobrazit všechny hlášky (2)

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Arabela ostatním
  • 06.07. | 19:22 arabela02

    prima pohádka pamatuji si ji nazpamět

Související články

Odešel herec Oldřich Velen, královský rádce ze seriálu Arabela!
Populární herec malých a epizodních rolí skonal už 4. května ve věku nedožitých 92 let!
Celý článek
Německá společnost natočí novou verzi seriálu Arabela!
Legendární pohádkový seriál Československé televize z roku 1979 se dočká německého remaku!
Celý článek
Pohádkoví herci: Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý byl herec s velkým talentem. V pohádkovém světě je to mládenec, který stojí na straně dobra.
Celý článek
Pohádkoví herci: Josef Dvořák
Josef Dvořák je herec, který se prosadil jak na divadle, tak i v televizi a filmu. V pohádkovém světě se stal typickým představitelem českého vodníka.
Celý článek
Pohádkoví herci: Michal Pešek
Michal Pešek (4. května 1959 - 7. května 2012) byl herec, moderátor, politik a také podnikatel. Narodil se v Praze. Po vystudování herectví na Pražské konzervatoři se pustil do divadelní práce. Objevil se na divadelních prknech ve Státním divadle v Ostravě, v Divadle ABC, ve Vinohradském divadle a v Národním divadle. Natáčel pro televizi i film. V jeho filmografii nechybí ani pohádky. Michal Pešek zemřel 7. května 2012 v Praze.
Celý článek
Pohádkoví herci: František Peterka
František Peterka (17. března 1922) je herec, který se narodil v Praze. Od mládí se věnoval sportu a chtěl být úspěšným vzpěračem.
Celý článek
TOPlist