Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Aljoša Popovič a Tugarin Zmej

Ruská animovaná pohádka byla natočena v roce 2004 režisérem Konstantinem Bronzitem.

 

Aljoša se chce stát ruským bohatýrem

Aljoša se chce stát ruským bohatýrem

 

Děj pohádky Aljoša Popovič a Tugarin Zmej

Aljoša Popovič vyrůstá ve staré Rusy v Rostově. Jeho otec je tamější kněží. Odmalička je Aljoška neposeda a kde je on, tam není nouze o pěknou polízanici. Jeho snem je stát se bohatýrem. Jeho vesnici však ohrožuje zlý Tugarin. Aljoška se svým druhem Tichoněm vymyslí lest. Vesničané mají totiž dát Tugarinovi všechno své zlato.

Aljoška ale vymyslí, že zlato ukryjí do jeskyně a její vchod pak zatarasí obřím balvanem. Lidé byli z nápadu nadšení, proto souhlasili. Odevzdali všechno své zlato a věřili v úspěch Aljoškova plánu. Jenomže  plán nevyšel, protože se velký kámen skutálel do vesnice, kde vše poničil a zlato si  Tugarin vzal. Aljoša a Tichoň měli být potrestáni. Aljoša chtěl ale svůj čin odčinit, proto se rozhodl vydat se hledat zlato.

 

Aljoša má po boku přátele - Tichoně, koně Julia, dívku Ljubavu a bábinku

Aljoša má po boku přátele - Tichoně, koně Julia, dívku Ljubavu a bábinku

 

Tichoň ho nechtěl pustit samotného, proto se vydal po jeho stopách. Když se o tom, co se stalo dozvěděla Ljubava, vydala se Aljošenku, kterého už dlouho milovala, hledat. Samotnou dívku nechtěla pustit její babička, proto se vydala na cestu s ní. Cestou za Aljoškou potkal Tichoň cikány, kteří mu prodali koně. Nebyl to ale jen tak obyčejný kůň. Tenhle uměl mluvit a jmenoval se Julius. Nakonec i Ljubava s bábí  Aljošku zastihly a společně se pak vydali na cestu. Cestou narazili na domov slavného bohatýra Svatohora.

Svatohor dal Aljoškovi svůj meč a teď už mohl stanout tváří v tvář Tugarinovi. Aljoška sice získal zlato, ale Tugarin unesl Ljubavu. Tichoň s bábí měli zanést zlato zpět do vesnice, ale Tichoň rozhodl, že dají zlato do úschovy kyjevskému knížeti a sami půjdou pomoci Aljoškovi v boji proti Tugarinovi. Aljoška Tugarina porazil a vydal se zpět pro zlato. Vévoda je chtěl oklamat, ale když viděl Aljošku a svázaného Tugarina, raději si to rozmyslel a všechno zlato vrátil. Aljoška se vrátil do vesnice jako hrdina a mohla se konat svatba Aljošky a Ljubavy.

 

Aljoša se musí postavit obřímu Tugarinovi

Aljoša se musí postavit obřímu Tugarinovi


Videa k pohádce Aljoša Popovič a Tugarin Zmej (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Aljoša Popovič a Tugarin Zmej (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Fanklub (0)


Celý fanklub (0)

TOPlist