Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Ali Baba - Sluneční princezna

Fandím

1 fanoušek

733.místo

Italská animovaná pohádka byla natočena v roce 2000.

 

Kuzma promění princeznu a malou holčičku

Kumaz promění princeznu a malou holčičku

 

Děj pohádky Ali Baba – Sluneční princezna

V jednom městě žije sultán se svou dcerou Sluneční princeznou. Díkvka je moc krásná a touží po ní zlý čaroděj Kumaz, který chce díky ní získat věčně mládí. Princezna však čaroděje nechce, což si vládce zla nenechá jen tak líbit. Mezi tím se krajem potuluje mladík se svým oslem. Jdou lesem, když vidí, jak banda loupežníků okrade kupce.

Potom jdou do jeskyně, jejíž vchod je zatarasen velkým balvanem. Loupežníci zvolají: „Sezame otevři se," a balvan se odvalí. V útrobách jeskyně je ukryt obrovský poklad a kouzelná láhev s džinem. Džin splní mladíkovi přání a udělá z něj prince. Oslík zatím v jeskyni objeví malou, ošklivou holčičku, která mu tvrdí, že je princezna.

 

O hledání princezny se snažila spousta lidí

O hledání princezny se snažila spousta lidí

 

Oslík jí slíbí, že ji zachrání. Mladík oslíkovi zpočátku nevěří, ale nakonec požádá džina, aby je odnesl na loď. Malá princezna je totiž chytrá a nechává svým zachráncům nápovědu, kde se skrývá pomocí obrázků. Mladík s oslem se tedy vydávají po stopách princezny. Nakonec zjišťují, že malou holčičku očaroval zlý čaroděj Kumaz, který si ji chtěl vzít za ženu. Princeznu mladík nakonec našel na ostrově, kde ji věznil čaroděj.

Princezna se do mladíka zamilovala a jejich láska přemohla kouzla zlého čaroděje, který v tu ránu zestárl. Společně se pak vydali zpět domů v horkovzdušném baloně.


Videa k pohádce Ali Baba - Sluneční princezna (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Ali Baba - Sluneční princezna (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Fanklub (1)


Celý fanklub (1)

TOPlist