Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Mickey Mouse slaví neuvěřitelných pětaosmdesát let!15.05.2013

Slavný Myšák Mickey se před 85 lety poprvé objevil na filmovém plátně! Z populárního hlodavce se postupem času stala nejpopulárnější animovaná postavička na světě!

mickey
Foto: Promo
 

Nejznámější a nejoblíbenější animovanou postavičkou ze světa Walta Disneyho je Mickey Mouse neboli Myšák Mickey, který se na filmovém plátně objevil poprvé 15. května 1928 v šestiminutovém animovaném příběhu Plane Crazy. V krátkém černobílém filmu se také poprvé objevila jeho kamarádka Minnie a kravička Clarabelle.

Postavička Mickey Mouse přišla na svět díky spolupráci dvou animátorů, Walta Disneye a Uba Iwerkse. Postavička myšáka byla vytvořena jako náhrada za dřívější hvězdu Walta Disneyho, která se jmenovala Oswald the Lucky Rabbit (králík Oswald).

Plane Crazy
 

Ze začátku to vypadalo, že Mickey Mouse se ve filmu neprosadí. Jeho první krátký film diváky neoslovil. Vše se však změnilo u jeho třetího příběhu s názvem Parník Willie.

Tento příběh byl již (jako první v historii) ozvučený a díky tomu se z myšáka stala filmová hvězda. Svůj hlas Mickeymu a Minnie na osmnáct let propůjčil sám Walt Disney.

Parník Willie
 

Mickey Mouse se stal první kreslenou postavičkou, která má svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Stalo se tak 18. listopadu 1978, u příležitosti 50. výročí narozenin neposedného chlapíka. Ano, Myšák Mickey se sice ve filmovém světě objevil již 15. května, ale jeho oficiální narození bylo stanoveno na 18. listopad 1928.

 

Sdělte nám Váš názor:

Související pohádky:

Mickey Mouse(107 fanoušků)

Nejnovější články:

Kategorie:
Aktuality

TOPlist