Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Taneček přes dvě pekla

Fandím

64 fanoušků

154.místo

Muzikálovou pohádku Taneček přes dvě pekla natočila v roce 1982 režisérka Jiřina Pokorná – Makoszová.

 

Nafoukaný Kája nechtěl u muziky s žádnou tancovat

Nafoukaný Kája Fousek nechtěl u muziky s žádnou tancovat

 

Děj pohádky Taneček přes dvě pekla

V pekle I. kategorie žijí čertice, které mají na starosti vývoj  nových metod strašení. Jsou to parádivé, nafoukané čertice, které se vysmívají obyčejným čertům. Jednou, když sledovaly čertice pořad v čertvizi z Malé Dobré, uviděly na obrazovce mladíka, který byl tak nafoukaný, že u muziky s žádnou dívkou nechtěl tancovat. Prý by raději tancoval s čerticí.

To ale neměl říkat, čertice se rozzlobily a jedna z nich, Mefistka, se v přestrojení vydala k muzice, kde Káju Fouska vyzvala k tanci. Tancovali a točili se tak, že se ocitli v pekle. Hlavní čertice Peklinda chtěla Káju potrestat a jednou byl proměněn v káču, jednou v kytaru, ale hlavní proměna se měla udát až druhý den. Jen jediné Mefistce bylo Káji líto, a tak mu dala usušenou borůvku, která ho měla chránit před kouzly.

 

Peklinda chtěl Káju proměnit v zrcadlo

Peklinda chtěla Káju proměnit v zrcadlo

 

Prosila ale Káju, aby ji neprozradil. Druhý den měl být Kája proměněn v zrcadlo, ale kouzlo nefungovalo. Mefistka proto tvrdila, že asi není tak špatný. Měl proto projít zkouškou pekelným ohněm. Borůvka by ho ochránila, ale Kája byl zbabělec, a tak řekl, že mu Mefistka dala borůvku. Peklinda se rozzlobila a za trest poslala oba do pekla II. kategorie. Kájův případ byl nakonec vyřešen tak, že Lucifer rozhodl, že bude vyučen na čerta.

Mefistka ale čerty opovrhovala a pořád jen spala a nakonec čerty nalákala na karty. Kája už nebyl jako dřív, ale mrzelo ho, jaká teď Mefistka je a rád by jí pomohl. Jenomže jak? Nakonec dostal nápad. Když on se napravil v pekle, tak proč by se Mefistka nemohla napravit na zemi? A tak Lucifer s nápadem souhlasil a poslal oba na zem, kde se Mefistce všichni smáli a ona si uvědomila, jaká byla. Pohádka je plná pěkných písniček a o humor a smích není nouze.


Videa k pohádce Taneček přes dvě pekla (3)


Taneček přes dvě pekla (celá pohádka)

Pekelná pohádka, kde hrají prim dvě čertice do jedné z nichž se zamiluje nafoukaný mládenec Kája Fousek, který se do pekla dostal.


Taneček přes dvě pekla - Jak někdo řekne čert to vem

Jak někdo řekne čert to vem, tak to už nemůže zpátky vzít to, co dal čertu.


Taneček přes dvě pekla - začátek

Taneček přes dvě pekla je krásná hudební pohádka. O čerticích, čertech a jednom vesnickém mládenci. Právě vše začíná ...

Zobrazit všechna videa (3)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist