Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Sametka

Fandím

7 fanoušků

552.místo

Poetické vyprávění Sametka podle námětu rozhlasové hry amerického autora Normana Corwina bylo natočeno v roce 1967. Krátký snímek obletěl svět a sklidil velký úspěch.

 

Sametka se proslavila svým tancem

Sametka se proslavila svým tancem

Děj  pohádkového příběhu Sametka

Na cestičce v parku seděl malý chlapec, který hrál překrásně na harmoniku. Svoji hudbou si podmanil housenku, která navíc tancovala do rytmu jeho hudby. Toto nevídané divadlo přivábilo staršího pána, který ihned nabídl chlapci smlouvu, kde by se pán stal jeho a housenčiným manažerem.

Chlapec nakonec smlouvu podepsal a s pánem a housenkou odjel do jeho domu. Na druhý den sem pozval spoustu novinářů a housenčin tanec a za doprovodu jeho hudby se zanedlouho vysílal nejen v rádiu, ale i v televize. Housenčina hvězda stoupala stále vzhůru a své koncerty pořádali také v daleké Francii. Housenka byla velice populární a její postavička se objevovala na mnoha věcech. Nastal čas vánoc a chlapec měl pro svou malou kamarádku nachystáno spoustu dárečků – malou postýlku, autíčko, kolo, botičky atd.

 

Ze Sametky se nakonec stal motýl

Ze Sametky se nakonec stal motýl


Společně s manažerem nazdobili stromeček a těšili, až uvidí, jakou bude mít housenka radost. Jenomže housenka nikde. Obrátili celý dům na ruby, ale nenašli ji. Uplynul nějaký čas a po housence stále ani památky. Chlapec celý nešťastný začal hrát na piano a v tu chvíli z piána vyletěl krásný motýl. Chlapec poznal, že motýl je vlastně jeho malá kamarádka a vypustil motýla do přírody, kam patří.


Videa k pohádce Sametka (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Sametka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist