Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pan Prokouk

Fandím

6 fanoušků

576.místo

Pan Prokouk je fiktivní animovaná postava známá celkem ze 7 krátkých filmů režiséra Karla Zemana. Pan Prokouk je loutka, která znázorňuje staršího hubeného nosatého muže s velkým knírem a slamákem. Postava Pana Prokouka byla v 50. let 20. století velmi populární a objevovala se v kině a později také na konci filmů, kde se ukláněla divákům a děkovala za jejich pozornost.

Příběhy Pana Prokouka je možné vidět hned v sedmi příbězích. Pan Prokouk akrobatem; Pan Prokouk detektivem; Pan Prokouk filmuje; Pan Prokouk vynálezcem; Pan Prokouk, přítel zvířítek; Pran Prokouk v pokušení; Pan Prokouk: Podkova pro štěstí.

 

Pan Prokouk je hubený muž s velkým knírkem a slamákem

Pan Prokouk je hubený muž s velkým knírkem a slamákem


Děj seriálu Pan Prokouk

Pan Prokouk vynálezcem

Pan Prokouk musí pracovat a často se pří své práci musí ohýbat. Když pak práci večer skončí, často ho z celodenního ohýbání bolí záda. Co s tím? V noci, když spí, zdá se mu sen, kde je vše vyřešeno. Pan Prokouk totiž vymyslí takový stroj, se kterým už nemusí nikdy pracovat. Rozhodne se tedy takový stroj vyrobit. Místo stroje ale zdokonalí svoji vrtačku, se kterou se mu pak lépe pracuje. Nakonec pan Prokouk pochopí, že je nesmyslné hnát se za výrobou stroje, který je nejspíš nezhotovitelný, ale mnohem užitečnější jsou různé zlepšovací nápady.

 

V jednom z dílů se Pan Prokouk pokouší filmovat

V jednom z dílů se Pan Prokouk pokouší filmovat

Pan Prokouk, přítel zvířátek

Tentokrát řeší pan Prokouk otázku, zda se hodí domácí mazlíčci do bytu. Pan Prokouk totiž bydlí v bytě se svými oblíbenými zvířátky: pejskem, kozou a slepicí. Zvířátka mají pana Prokouka moc ráda, ale v městském bytě se jim nežije dobře. Není tu moc místa, zahrada, kde by se zvířátka proběhla ani tráva, kde by si mohla hrát nebo se vyhřívat. Nakonec pan Prokouk pochopí, že jeho zvířátka budou šťastná jen na venkově, kde se všem zvířátkům žije mnohem lépe než ve městě.

 

Pan Prokouk v pokušení

Pan Prokouk si staví dům. Práce mu jde dobře od ruky, dokud nepodlehne alkoholu. Přestane pracovat a stavba zaroste plevelem. Jeho velké úsilí, tak chátrá spolu se zdravím pana Prokouka. Když pan Prokouk vystřízliví a uvidí, jak jeho snaha vypadá nyní,  zastydí se nad svým pokleskem a znovu se dává odhodlaně do práce a tentokrát se vyhýbá alkoholu velkým obloukem.

 

Pan Prokouk se ocitá v různých situacích a musí si umět poradit

Pan Prokouk se ocitá v různých situacích a musí si umět poradit


Pan Prokouk: Podkova pro štěstí

Pan Prokouk najde na procházce podkovu, která je symbolem štěstí. Doma pro ni hledá vhodné umístění, ale podkova jen překáží a nikam se mu nehodí. Nakonec pan Prokouk pochopí, že podkova patří do starého železa a odnese ji do továrny, kde jsou ze starých surovin vyráběny nové výrobky. Nač proto schovávat doma staré a nepotřebné věci, které budou jen překážet.

 

Pan Prokouk prožije různé situace, v nichž se zachová podle svého mínění. Častokrát udělá chybu, ale vždy se dokáže poučit a věci dát do pořádku a nalézt tak správné řešení situace. Tento starý film je v mnohém poučný a jistě v něm objevíme situace, se kterými se můžeme setkat i dnes.


Videa k pohádce Pan Prokouk (4)


Pan Prokouk vynálezcem

Pan Prokouk vynálezcem je loutkový příběh, který vypráví o tom, jak Pan Prokouk vynalézá.


Pan Prokouk v pokušení

Pan Prokouk v pokušení je loutkový příběh, který vypráví o tom, jak si Pan Prokouk staví dům.


Pan Prokouk filmuje

Pan Prokouk filmuje je loutkový příběh, který vypráví o tom, jak Pan Prokouk natáčí.

Zobrazit všechna videa (4)

Písničky k pohádce Pan Prokouk (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist