Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Kosí bratři

Fandím

85 fanoušků

120.místo

Oblíbený kreslený seriál natočil v roce 1980 režisér Garik Seko s výtvarníkem Ivem Šedivým podle scénáře Jiřiny Středové. Kosí bratři je seriál o dvou kosácích – Josefovi a Václavovi, kteří společně zažijí mnoho příhod.

 

Václav s Josefem jsou hlavní hrdinové seriálu Kosí bratři

Václav s Josefem jsou hlavní hrdinové seriálu Kosí bratři


Děj animované pohádky Kosí bratři

Josef a Václav jsou dva kosáci, kteří jsou černí jako uhel. Mladší Václav nosí červenou kšiltovku a starší Josef dokonce modrou rádiovku s bílou bambulí. Už tímto nezvyklým odlišením se liší od ostatních obyčejných kosů, které vídáme létat denně kolem nás. Oba dva spolu ještě navíc zažijí spoustu dobrodružství, protože jsou zvědaví a stále vymýšlejí nové a nové vylomeniny.

Jednou si Václav s Josefem vymysleli, že potřebují nějaké světlo. Chodili totiž na návštěvu ke kosům přes černý les a zpátky vůbec neviděli na cestu. Paní sova schválně zavírala oči, aby Josef s Václavem neviděli a jen se jim posmívala. Josef s Václavem přemýšleli a na druhý den si s sebou vzali svíčky.

 

Josef s Václavem prožijí řadu dobrodružství

Josef s Václavem prožijí řadu dobrodružství

 

Jenomže ty jim zhasl datel – strážce lesa, který je nechtěl s ohněm v lese ani vidět. Josef s Václavem dostali tedy jiný nápad. Vzali si lucerničku a chytili do ní světlušku. Světluška jim zpočátku svítit nechtěla, ale Josef s Václavem slibovali, že na ni budou hodní, jen když jim bude svítit.

Paní sovu moc zajímalo, co to mají bratři za světýlko a chtěla je s nimi vyměnit za slabikář. Josef s Václavem souhlasili. Paní sova otevřela dvířka, jak jí kluci poradili, a světluška uletěla. Josef s Václavem se pak raději černému lesu dlouho vyhýbali.  Kosí příběhy nám vypráví Stanislav Fišer.

 

Josef s Václavem vymýšlí další lumpárnu

Josef s Václavem vymýšlí další lumpárnu


Epizody:


1. Jak to bylo na pouti
2. Jak chodili přes černý les
3. Jak to bylo se sametovými křídly
4. Jak stavěli metro
5. Jak měli starosti s vrtulníkem
6. Jak si vyšli do ZOO
7. Jak si pochutnali na lívancích
8. Jak udělali dobrý skutek
9. Jak si zalyžovali
10. Jak přišli o kolo
11. Jak jim učaroval létající koberec
12. Jak si namalovali čerta
13. Jak našli špendlík


Videa k pohádce Kosí bratři (15)


Kosí bratři - Jak si namalovali čerta

Josef s Václavem se dostali ke zdi, na kterou si děti malovali. Našli křídlu a tak si namalovali čerta, který ale obživl.


Kosí bratři - Jak jim učaroval létající koberec

Do města přijel cirkus a naše kamarády učaroval červený koberec. Nabídli cirkusákovi, že ho vyklepou, ale nejraději by se na něm proletěli.


Kosí bratři - Jak si vyšli do ZOO

Kosí bratři se vydají do Zoo, kde obdivují zvířata, která neznají. Mazaná liška je přesvědčí, aby ji pustili ven, že je povozí na ocásku. Mají pak ...

Zobrazit všechna videa (15)

Písničky k pohádce Kosí bratři (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist