Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Co přinese Déčko na podzim? Děti zavede třeba i do světa počítačových her!05.08.2015

Dětem to raději připomínat nebudeme, ale prázdniny se přelomily do druhé půlky. Televize pro děti Déčko tak představila, nač se děti budou moci těšit na podzim, kdy je program pochopitelně nabitější. 

Foto: Česká televize

Nově nabídne Déčko magazín Sám v muzeu. Oldřich Vízner a Anna Polívková v něm budou vyprávět příběhy jednotlivých exponátů, například letadla prvního českého letce Jana Kašpara, vzácného kříže Karla IV. nebo známé kostry velryby z Národního muzea.

Nový cyklu DVA3 se věnuje fenoménu počítačových her typu Minecraft. Pro děti, které mají rády přírodu je vhodný pořad S Jakubem v přírodě. „Dnešní děti ovládají dokonale virtuální svět i jiné moderní technologie. Mnozí pak hlasitě tvrdí, že děti nemají o přírodu zájem. S tímto tvrzením nemohu souhlasit. Ba naopak. Je to chyba právě těch, kteří se dětem v uspěchané době dost nevěnují…,“ říká Jakub Vágner, který v třináctidílném putování zavede diváky na nádherná místa české krajiny a poradí, jak si v přírodě poradit se základními úkoly.

Déčko nezapomíná také na ty nejmenší předškoláky. Pro ně je připraven cyklus pořadů Ty Brďo, který ukáže to, co by měly děti znát, než půjdou do školy. Michal Nesvatba se ukáže v pořadu Michalovy barvy, před spaním si děti mohou poslechnout Pohádky pana Donutila, na jejichž výběru se nejlepší český vypravěč osobně podílel. Nově odvysílanými díly budou pokračovat i oblíbené animované večerníčky Nejmenší slon na světě a Vynálezce Alva.

 

Sdělte nám Váš názor:

Nejnovější články:

Kategorie:
Aktuality

TOP 5 českých pohádkových princů

Právě na bedrech princů často leží úkol vydat se na nebezpečnou cestu a vykonat mnohé hrdinské činy.

TOPlist